OiD sierpień 2014

OiD sierpien 2014Czas na kompakt
    Niniejsze wydanie OiD poświęciliśmy niemal w całości jednemu aparatowi, jednej marce. Ale zapewniam nie będzie nudno. Bo marka szacowna, aparat znakomity, a fotografowie przedni. Wiele się zmienia w ostatnim czasie na rynku aparatów fotograficznych, w dużej mierze za sprawą smartfonów, które klinem wbijają się w obszar zarezerwowany do tej pory niemal wyłącznie dla urządzeń jednofunkcyjnych – aparatów fotograficznych. One miały tylko robić zdjęcia, rejestrować obraz, a teraz muszą zmierzyć się z konkurencją minikombajnów, które wchłaniają coraz więcej funkcji i coraz więcej urządzeń nam zastępują. A że walka trudna widać po spadającej sprzedaży aparatów. Co na to ich producenci? Także dokładają nowe funkcje, śrubują parametry, no i starają się wprowadzać modele, których żadna komórka ma nie pokonać.
Liderem rynku fotograficznego od lat jest Canon, numer jeden w liczbie sprzedanych lustrzanek, mający w swej ofercie także bogaty wybór kompaktów. By przyciągnąć klientów robi wiele. Stawia nie tylko sprzęt, ale i na fotograficzną edukację, na uświadamianie, że nie wszystko można zrobić komórką. Że czasem pora przesiąść się na lustrzankę albo na zaawansowany kompakt. Skutecznie też przekonuje, że i kompakt właśnie może być narzędziem profesjonalisty. Kompakt nie byle jaki, bo przeznaczony dla tak zwanych ekspertów, zaawansowany PowerShot G1 X Mark II. Jemu poświęcamy w tym wydaniu najwięcej uwagi.
Mam nadzieję, że będzie to interesujący przegląd jego możliwości, opinii fotografów i ich zdjęć. Potraktujmy to także jako inspirację do poszukiwań własnej fotograficznej drogi. Trwa jeszcze sezon urlopowy sprzyjający podróżom, a już wkrótce nastanie jesień z pięknym światłem i kolorami, więc tym bardziej gorąco zapraszam do lektury.

Grzegorz Mosieniak / red. naczelny


W numerze:

NOWOŚCI
Nowe superzoomy Canona: PowerShot SX520 HS, PowerShot SX400 IS
Nagrody EISA dla produktów Canona

TEST
Canon PowerShot G1 X Mark II kompakt dla zawodowca

WARSZTAT
Canon PowerShot G1 X Mark II w rękach profesjonalistów

FELIETON
Kup Pan kompakcik! Będziesz Pan zadowolony!


Darmowy magazyn dostępny jest obecnie w wersji online (flash, issuu.com). Można także pobrać pliki pdf z przeznaczeniem do przeglądania na komputerach lub tabletach w przeglądarkach pdf lub ebooków.

Czytaj online Czytaj na PC Czytaj na tabletach
OiD 1/2016

OiD 1/2016

"OiD" listopad 2015

OiD listopad 2015

OiD wrzesień 2015

OiD maj 2015

OiD maj 2015

Jesień 2014 i … drzewa

OiD Jesień 2014 i … drzewa

Jesień 2014. 4K

OiD Jesień 2014. 4K

OiD sierpień 2014

OiD sierpień 2014

OiD 4-5/2014

OiD 4-5/2014

OiD 4-5/2014 Relaks

OiD 4-5/2014 Relaks

OiD Relaks wiosna 2014

OiD Relaks wiosna 2014

O nas

O nas